سرویس صندلی داغ | کد خبر: 20547
تاریخ انتشار: 1394/04/09 - 16:21:58

مروری بر گزینه های احتمالی کاندیداتوری نمایندگی اسفراین در مجلس/

گزینه های احتمالی به روایت شنیده ها/ چه کسانی در انتظار تکیه بر کرسی سبز بهارستان هستند؟

اسفراین- سپهرآیین- با مروری بر گزینه های احتمالی کاندیداتوری نمایندگی اسفراین در مجلس شورای اسلامی، علاقه مندان به تکیه بر کرسی سبز بهارستان را بازخوانی می کنیم.
گزینه های احتمالی به روایت شنیده ها/ چه کسانی در انتظار تکیه بر کرسی سبز بهارستان هستند؟,

به گزارش سپهرآیین، با مروری بر گزینه های احتمالی کاندیداتوری نمایندگی اسفراین در مجلس شورای اسلامی، علاقه مندان به تکیه بر کرسی سبز بهارستان را بازخوانی می کنیم.

دکتر هادی قوامی

هادی قوامی استادیار دانشگاه فردوسی مشهد و نماینده دوره های هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه اسفراین که سال 85 سکاندار فرمانداری اسفراین بوده است، گزینه قطعی حضور برای رقابت بر کرسی اسفراین در بهارستان را دارد.

امان الله حسین پور

امان الله حسین پور با سابقه حضور در استان سیستان و بلوچستان و مدیرکل سابق کمیته امداد استان که با انعکاس خبر استعفا و معارفه مدیرکل جدید خبر حضور وی به عنوان کاندیدای مجلس شورای اسلامی بیش از پیش قوت گرفت.

علی اصغر جعفری

علی اصغر جعفری از جمله مدیران با سابقه رسانه ملی دانش آموخته دكترا در رشته مطالعات امنیت ملی و كارشناسی ارشد مدیریت، با گرایش منابع انسانی است. وی، پیش از این به مدت چهارسال به عنوان مشاور رییس سازمان و رییس بسیج صداوسیما بود و برای شكل گیری سازمان تخصصی و رسانه‌ای بسیج صداوسیما گام‌های بلندی برداشت. جعفری قبل از آن نیز به مدت 5سال به عنوان مشاور رییس سازمان و مدیركل حوزه ریاست صداوسیما مشغول خدمت بود.

مدیر مسئولی روزنامه جام جم، مدیركلی صداوسیمای استان ایلام، معاونت صداوسیمای خراسان از جمله سوابق مسئولیتی دكتر علی اصغر جعفری است. وی در كنار ریاست بسیج صداوسیما، ریاست شورای امربه معروف و نهی از منكر رسانه ملی، ریاست قرارگاه‌های تهدیدات نرم، قرارگاه فرماندهی و راهبری سایبری و قرارگاه رسانه‌ای راهیان نور رسانه ملی را نیز بر عهده داشت.

خبر حضور جعفری هرچند به گوش نمی رسد، اما حضور جعفری در چند انتخابات اخیر و فاصله کم با دکتر هادی قوامی در انتخابات مجلس نهم، شاید دلیلی برای گمانه زنی حضور وی از سوی برخی اسفراینی ها باشد، در عین حال شنیده ها حاکی است علی اصغر جعفری، در این دوره از امان الله حسین پور حمایت خواهد کرد.

مسلم غلامی

کاندیداری دو دوره شورای اسلامی شهر که در سومین دوره به عنوان منتخب مردم در شورای اسلامی شهر، وارد پارلمان شهری اسفراین شد، رییس یک ساله نخست سومین دوره شورای اسلامی شهر، ریاست دانشگاه پیام نور گرمه، رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بخشی از سوابق مسلم غلامی است، هرچند مسلم غلامی پیش از این نیز در دوره نهم شایعه حضورش قوت گرفته بود، این دوره نیز خبر حضورش در محافل گوناگون به گوش می رسد، وی خود از حامیان علی اصغر جعفری در دوره نهم بوده است.

سید رضا نوروززاده

مدیریت آموزش و پرورش، . سال ۱۳۶۷ به عنوان نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی انتخاب شد و در مجلس های سوم، چهارم، پنجم، ششم و هفتم بر مسئولیت خود ماندگار ماند تا در انتخابات مجلس هشتم رد صلاحیت شد، قائم مقام ستاد انتخاباتی مهدی کروبی در انتخابات ریاست جمهوری نهم و عضویت در هیات موسس حزب اعتماد ملی بخش دیگری از مسئولیت های سیاسی نوروززاده است، سيد رضا نوروز زاده نماینده اسفراین در مجلس‌های سوم، چهارم، پنجم، ششم و هفتم بوده است. وي همچنين سابقه ریاست كميسيون صنايع ومعادن مجلس شوراي اسلامي را داشته است.

نوروززاده عضویت هیات مدیره سازمان اقتصادی کوثر و عضویت هيات مديره ايران خودرو خراسان را در كارنامه خود دارد. وی دارای مدرک دکترای مدیریت بازرگانی – بازرگانی بین الملل است. نوروززاده خرداد 93، با حکم نعمت زاده به عنوان معاون وزیر و رییس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران معرفی شد.

هرچند شاید حضور نوروز زاده در انتخابات قطعی نشود، اما نام وی نیز در بین کاندیدای احتمالی به گوش می رسد.

براتعلی حاتمی

براتعلی حاتمی، دیگر گزینه احتمالی کاندیداتوری نمایندگی مجلس است، معاونت اداره کل آموزش و پرورش استان و مدیریت آموزش و پرورش بجنورد که مهم ترین سوابق وی در آموزش و پرورش است، هرچند براتعلی حاتمی بعد از تغییر دولت به عنوان گزینه اصلی مدیرکلی آموزش و پرورش استان مطرح بود، بعد از انتصاب لنگری، راهی دانشگاه فرهنگیان استان شد و به عنوان معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی پردیس امام محمدباقر(ع) منصوب شد، بعد از استعفای لنگری، خبر تکیه براتعلی حاتمی بر کرسی سکانداری اداره کل آموزش و پرورش استان هم به گوش می رسد، اما حضور براتعلی حاتمی در انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی برای شکار کرسی اسفراین دور از انتظار نیست، هرچند باید دید در روز های آینده چه روی خواهد داد.

محمدجواد طیبی

محمد جواد طیبی، یادگار نخستین نماینده شهرستان که در جریان حادثه هفت تیر عروج الهی یافت هم دیگر گزینه کاندیدارتوری برای مجلس دهم است، فرمانداری اسفراین در دولت احمدی نژاد، مدیرکلی حراست استان بخشی از مسئولیت های محمدجواد طیبی است، محمد جواد طیبی بعد از انتصاب پرویزی به سمت استانداری خراسان شمالی، در نخستین انتصاب های وی به عنوان مشاور امنیتی و حراست پرویزی منصوب شد.

گفتنی است، انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دو دور، ۷اسفند ۱۳۹۴ و اردیبهشت ۱۳۹۵ برگزار خواهد شد.

مرحله نخست این انتخابات همزمان با انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری (۱۳۹۴) خواهد بود.

پیش از این حجت الاسلام شهید محمد حسن طیبی، حجت الاسلام علی بابایی، سید رضا نوروز زاده و هادی قوامی در ادوار گوناگون نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی بوده اند.

شهرستان 130 هزار نفری اسفراین در فاصله 63 کیلومتری جنوب بجنورد مرکز استان خراسان شمالی قرار دارد.


نظرات شما
صابری | 1394/04/09
0
حجت الاسلام آقای دکتر شجاع بهار نیز از گزینه های قطعی هستند لطفا اطلاع رسانی کنید
شهروند | 1394/04/10
0
شنیدن کی بود مانند دیدین .اقای دکتر نوروزاده که استعفا ندادند .در تاریخی که وزارت کشور اعلام کردند.ضمنا آقای جعفری خودشان اعلام کردند از کسی حمایت نمی کنند .چرا طبق شنیده ها حبر در سایت می گذارید .و در شهر شایعه ایجاد می کنید.
بی طرف | 1394/04/11
0
طبق شنیده ها از همشهری ها .میگن دکتر قوامی،،اقای حسین پور،و حاج اقا طیبی هستند فعلا .دکتر نوروزاده و اقای جعفری که در سمت های خودشان هستند ،و عنوان نکردن این دو بزرگوار از شخصی حمایت کنند.
کامران | 1394/04/11
0
دکتر قوامی یک شخصیت ملی علمی و فرهیخته ای هستند . من خودم اسفراینی نیستم ،اما کارها و اقدامات بزرگی که دکتر قوامی برای این شهر انجام داده اند را واقعا بی نظیر می دانم .و دکتر نوروزاده زحمات بسیار زیادی را در زمان خودشان انجام داده اند- باید قدر این دو شخصیت ملی را دانست
مهدی | 1394/04/12
0
به نظر رقابت بین دکتر قوامی،دکتر طیبی و آقای حسین پور است .جون سایر دوستان نه استعفا کردند و بعضا دنبال مناسبه مدیریتی استان هستند.
مجید | 1394/04/13
0
قطعا جناب آقای طیبی که در دوره آقای احمدی نژاد ( اصولگرایان) فرماندار بوده و در دوره آقای روحانی ( اصلاح طلبان) نیز مشاور استاندار محترم آن هم در زمینه امنیتی و حراستی بوده که نشان از کارآمدی و اعتدال ایشان میباشد میتواند گزینه بسیار مناسبی جهت دفاع از حقوق مردم شریف و غیور شهرمان باشد.
بی خیال | 1394/04/13
0
همه بیایم به مسلم رای بدیم،خخخخخخخخ
هلو | 1394/04/16
0
ببخشید سن رای دادن چند سال؟
مسعود | 1394/04/17
0
با سلام شهر خوبی دارید و مردمان خوبی اما نماینده شما واقعا شخصیتی بی نظریه کا رهایی که برای استان انجام داده و بودجه ای که اخیرا برای راه بجنورد جنگل گلستان گرفت .نشون داد این نماینده نه تنها به فکره شهر خودشه بلکه برای استان هم خدمتگزار خوبیه به امید موفقیت دکتر قوامی در انتخابات آتی.
دوستانه | 1394/04/20
0
خدا رو شکر آدمی قراره سر کار بره که دیدگاهش با دیدگاه رهبری یکیه و تو کمیه امداد کار کرد ایشون عالی بوده ... آقای حسین پور خوش اودی....
غ-مصری | 1394/07/03
0
به لطف خدا نمایندگان مردم شریف وباغیرت اسفراین انسانهای متدین پاک,متخصص بوده اند,و آثارخدمات آنان در مقایسه با خدمات نمایندگان خیلی از شهرستانهای استان وکشور برا ی امور فرهنگی وعمران وآبادانی موثر و ماندگار بوده ,لذا می بایستی شکر گذار باشیم.
با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر