سرویس صندلی داغ | کد خبر: 19785
تاریخ انتشار: 1394/03/05 - 17:39:34

آغاز به کار طرح «کوچه های خیال انگیز» در روستای رویین.

اسفراین - سپهرآیین - همزمان با برگزاری نخستین همایش توانمند سازی دبیران سازمانهای مردم نهاد کشور در روستای رویین، طرح «کوچه های خیال انگیز» معرفی و آغاز به کار کرد.
آغاز به کار طرح «کوچه های خیال انگیز» در روستای رویین.,

به گزارش سپهرآیین ،  دکتر محمد حسن بهنام فر در گفت و گو با خبرنگار ما گفت :اعضای مشاور این طرح دوازده نفر از فرهیختگان کانون اندیشه گران جوان روئین هستند که در رشته های محیط زیست، معماری، باستانشناسی، تاریخ و مردم شناسی تخصص دارند. 

دکتر بهنام فر افزود :طرح کوچه های خیال انگیز از دوسال قبل شروع و در مرحله اول با مطالعه بر روی سه منطقه گردشگری در داخل کشور و سه منطقه از نقاط مهم جهان الگو گرفته شد و سپس در مرحله نهایی ویژگیهای فرهنگی، مذهبی، سنتی و تاریخی خود منطقه رویین را ملاک قرار داده اند. این طرح به دنبال آن است که مسیر ویژه گردشگری، جهت راهنمایی گردشگران و تعامل بیشتر با فرهنگ و سنتهای منطقه، برنامه ریزی نماید.

دکتر بهنام فر خاطر نشان کرد ؛ این طرح برگرفته شده از الگوی ایرانی – اسلامی پیشرفت بوده و می تواند به عنوان یک مدل گردشگری در مناطق مختلف استان، به کار گرفته شود.

وی در پایان  از مسئولین تقاضا نمود که در راستای نهادینه شدن فرهنگ گردشگری و برنامه ریزی برای گردشگران روستای رویین، حمایتهای لازم از این طرح را انجام نمایند.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر