سرویس صندلی داغ | کد خبر: 19434
تاریخ انتشار: 1394/02/23 - 18:39:49

رییس میراث فرهنگی شهرستان خبر داد:

آغاز عملیات اجرایی احداث موزه باستان شناسی و مردم شناسی اسفراین

اسفراین – سپهرآیین – رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اسفراین از آغاز عملیات اجرایی احداث موزه باستان شناسی و مردم شناسی این شهرستان خبر داد.
آغاز عملیات اجرایی احداث موزه باستان شناسی و مردم شناسی اسفراین,

به گزارش سپهرآیین، «محمد محمدی» رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اسفراین در این رابطه در گفتگو با خبرنگار ما گفت: یک میلیارد و 500 میلیون ریال با هدف احداث موزه باستان شناسی و مردم شناسی در اسفراین مصوب شده است.

«محمدی» با اشاره به اینکه احداث موزه باستان شناسی و مردم شناسی شهرستان اسفراین به پیمانکار بومی واگذار شده است، خاطر نشان کرد: اکنون یک میلیارد و 50 میلیون ریال از این اعتبار برای آغاز عملیات اجرایی احداث این موزه اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه مطالعات، تهیه نقشه، خرید مصالح و آزمایش مکانیک خاک تاکنون برای احداث این موزه اجرایی شده است اظهار کرد: اسفراین در عرصه های گوناگون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صاحب استعدادها و ظرفیت های ویژه است موزه را مهم ترین ابزار برای انتقال این ظرفیت ها به نسل آینده دانست.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اسفراین با بیان اینکه اسفراین با توجه به ظرفیت ها و استعدادهای موجود نیازمند ماندگاری مسافران است اظهار کرد: با احداث موزه باستان شناسی و مردم شناسی اسفراین از مسیر ماندگاری مسافران می توان در بخش توسعه گردشگری سرمایه گذاری کرد.

«محمد محمدی» اظهار کرد: اسفراین به واسطه تجربه باستان شناسی ها و کاوش گری ها از محوطه های تاریخی به خصوص شهر تاریخی بلقیس می تواند ظریف ویژه خود را در موزه مردم شناسی و باستان شناسی این شهرستان به نمایش بگذارد.

به گزارش خبرنگار ما، 136 اثر طبیعی، تاریخی و گردشگری شهرستان اسفراین در فهرست آثار ملی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به ثبت رسیده است.


نظرات شما
علی معراجی راد اسفراین | 1394/02/24
0
با سلام و دعای خیر : احتراما جا دارد از زحمات بی دریغ جناب آقای محمدی و همکاران بزرگوارشان در زمینه احداث موزه باستان شناسی و مردم شناسی اسفراین صمیمانه تقدیر و تشکر نما م دست مریزاد و خدا قوت .
با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر