سرویس صندلی داغ | کد خبر: 18441
تاریخ انتشار: 1394/01/06 - 16:39:13

ثبت 18 وقف در اسفراین

اسفراین – سپهرآیین – سال گذشته 18 وقف جدید در اسفراین به ثبت رسید.
ثبت 18 وقف در اسفراین,

به گزارش سپهرآیین، رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اسفراین با اعلام این مطلب گفت: اسفراین، 777 موقوفه دارد که 693 موقوفه آن متصرفه و 89 موقوفه غیرمتصرفه است.

حجت الاسلام «عباسعلی خادمی» با بیان اینکه اسفراین هزار و 356 رقبه  دارد افزود:  اسفراین شامل 28 بقعه متبرکه و امامزاده  است.

وی افزود: بزرگترین وقف ثبت شده زمینی به مساحت هزار و 500 متر‌مربع در جوار بارگاه امامزاده سیدجعفربن احمد(ع) واقع در شهر اسفراین است که سه میلیارد ریال ارزش‌گذاری شده است.
خادمی همچنین از ثبت یک موقوفه به ارزش یک میلیارد ریال از سوی یک خیر واقف در این شهرستان خبر داد و گفت: این موقوفه شامل 200 مترمربع منزل، هزار مترمربع استخر شنا و پنج هزار متر مربع زمین است که توسط علی فدایی وقف شده است.

به گفته وی، این نیکوکار اسفراینی ملک خود را که در جوار امامزاده سیدحسین باباقدرت(ع) قرار دارد به نیت برگزاری مراسم دینی ـ مذهبی در مسجد امام هادی‌(ع) و امامزاده باباقدرت(ع) وقف کرده است.

وی همچنین از ثبت وقف زمینی به مساحت هزار متر‌مربع و ارزش 100 میلیون ریال از سوی خیر پیرحسین ولایتی در این شهرستان خبر داد و افزود: واقف این ملک را به نیت توسعه امامزاده سیدنعمت الله در روستای بکر‌آباد وقف کرده است.

ی همچنین از ثبت وقف زمینی به مساحت هزار متر‌مربع و ارزش 100 میلیون ریال از سوی خیر پیرحسین ولایتی در این شهرستان خبر داد و افزود: واقف این ملک را به نیت توسعه امامزاده سیدنعمت الله در روستای بکر‌آباد وقف کرده است.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر