سرویس تقویم تاریخ | کد خبر: 17363
تاریخ انتشار: 1393/11/19 - 07:53:44

8 فوريه 1828 ميلادي - تولد «ژول ورن» نويسنده بزرگ فرانسوي

اسفراین - سپهرآیین - تقویم تاریخ - ژول ورن نويسنده شهير فرانسوي در 8 فوريه 1828م در فرانسه به دنيا آمد. با به پايان رساندن تحصيلات ابتدايى، براي تحصيل در رشته حقوق راهي پاريس شد، اما به ادبيات علاقه مند شد و حقوق را رها کرد.
8 فوريه 1828 ميلادي - تولد «ژول ورن» نويسنده بزرگ فرانسوي,
به گزارش سپهرآیین ، داستان هاي اولش توفيقي براي او کسب نکرد و او را به فقر دچار کرد. او عاقبت براي امرار معاش در يک تئاتر به عنوان منشي مشغول به کار شد. مطالعات گسترده و تأثيرپذيري از «الکساندر دوما»ي پسر، باعث شکوفايي استعداد نهفته اش شد. «پنج هفته در بالون» را به عنوان اولين رمان علمي-تخيلي اش در 1863 نوشت که با موفقيت روبه رو شد و او را به شهرت رساند. يک سال بعد انتشار رمان بعدي اش «سفر به مرکز زمين» موجب شد او به عنوان يکي از استعدادهاي کم نظير نويسندگي مطرح شود. دوران طلايي ژول ورن از 1869 و با انتشار شاهکار «بيست هزار فرسنگ زير دريا» آغاز شد و در داستان حيرت انگيز سفر «فيليس فاگ» انگليسي ادامه يافت. فيليس فاگ شخصيت ميانسال رمان «دور دنيا در 80 روز» يکي از مشهورترين شخصيت هاي رمان هاي علمي-تخيلي در تاريخ است. «ژول ورن» در عالم ادبيات تحول عظيمي ايجاد کرد و با پيوند دادن علم و ادبيات، موضوع رمان هاي خود را بر پايه فرضيه هاي علمي ولي خيالي قرار داد.
 
آن چه که مرتبه او را افزايش داد، اين است که بسياري از پيشگويى هايش از جمله اختراع زيردريايي به حقيقت پيوست. سرانجام در 24 مارس در 1905 در 77 سالگي درگذشت.

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر