سرویس تقویم تاریخ | کد خبر: 16672
تاریخ انتشار: 1393/10/02 - 12:01:16

ايران در عزاي رضاي خدا

اسفراین - سپهرآیین - تحریریه پایگاه خبری تحلیلی بومی «سپهرآیین» شهادت جانسوز شمس الشموس، انیس النفوس حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) را خدمت دانشجومعلمان گرانقدر تسلیت عرض می نماید. «سپهرآیینی ها » در انتظار دعای خیرتان در ایام ماتم هستند ...

شاهد – تو رضای خدایی،راضی به قضای الهی و عاشقان، به دامن آفتابی ات چنگ التجا می زنند یا حضرت شمس الشموس. چشمانشان، نشان خدا دارد و دلشان یک کعبه اشک است در سوگ تو ای رضای خدا.

مردم از شهرهای دور آمده اند و من، در این نزدیکی، به “قرب”آنان به حضرتت غبطه می خورم و شرمنده از این دوری در نزدیکی هستم که روزگار من است.

آقاجان! آفتاب نشین شمایم اما از جنس سایه. حسرت می خورم وقتی آفتاب پیشانی هایی را می بینم که از دور و نزدیک به حرم آمده اند. کاش سهم معرفتی من به اندازه یک گام بود که زائری پیاده با پاهای زخمی می پیمود. کاش بهره من از آفتاب معرفتت به اندازه آن زائر سرزمین های دور بود که اگر پای آمدن نداشت اما به دل آمده بود. کاش از حلاوت زیارت زائران دور، آنانی که تا نامت ذکر می شود، به اشک و سلام و صلوات نسبت خود را با شما روشن می کنند، جرعه ای مرا در کام می شد. کاش یک از هزار زلالی نگاه آن ما در روستایی بهره ام می شد که وقتی به حرم می رسد حتی در و دیوار را هم نمی بیند، از گنبد و گلدسته هم می گذرد و نگاهش انگار در تماشای شما احرام می بندد و لب های چروکیده اش با السلام علیک یا اباالحسن یا علی بن موسی الرضا تازگی بهشتی می گیرد.

آقای من! همه آمده اند، همه با عشق آمده اند و تو هم با رافت و کرامت آنان را می پذیری. اما من …

روی آمدنم نیست آقا، اما خیابان به خیابان، به دنبال زائرانت می گردم که از همه سو به حرم می آیند و با خود می گویم، چقدر خوشبخت هستند این مردم که حرم را می فهمند و چون حرم را می شناسند، راه گم نمی کنند آن ها به حرم می آیند و من باز با چند گام فاصله …جا می مانم!

آقای من! ای رضای خدا! ای راضی به قضای الهی، این سو، در این نزدیک دور، یک زخمی آسیمه سر، با پیراهنی سیاه افتاده است. نه بال پریدن دارد و نه پاهایش را توان گام برداشتن است اما شما را کرامتی بهشتی است یک سو، به اندازه یک نگاه کرامتم بخشید یا حضرت رئوف.

 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر