اخبار روز دنیا
صفحه شماره :1


در راستای طرح تحول در حوزه بهداشت  به زودی طرح مداخلات اجتمای در اسفراین اجراء می شود

 معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی اسفراین،  خبر از اجرای مدل اجتماع‌محور مداخلات سلامت اجتماعی در اسفراین داد وگفت :.این مدل در یک راهکار دو طرفه به جلب مشارکت مردم محلی و مسئولین منطقه ای می پردازد و در بهترین شرایط می تواند به عنوان یک الگوی مشارکت  مردم ومسئولین  نهادینه شده ودر پیشرفت رشد اجتماعی منطقه و در نهایت توسعه  پایدار جامعه کمک می  نماید .

۴۰ تا ۴۵ درصد بیماران خاص اسفراین تحت پوشش نظام پزشکی هستند

رئیس سازمان نظام پزشکی اسفراین گفت : ۴۰ تا ۴۵ درصد بیماران خاص این شهرستان تحت پوشش نظام پزشکی هستند و تمامی خدمات درمان و تهیه دارو و ایاب و ذهاب به صورت رایگان دریافت می کنند .

کمبود منابع یکی از مشکلات اصلی تقاضا و عقد قرارداد با لوله گستر اسفراین است

وزیر نفت در پاسخ به سوال نماینده مردم اسفراین در مورد عدم عقد قرارداد وزارت نفت با  شرکت لوله گستر اسفراین گفت: کمبود منابع یکی از مشکلات اصلی تقاضا و عقد قرارداد با لوله گستر اسفراین است.

امام جمعه شهرستان اسفراین:

فرمان اخیر ترامپ بر اساس یک سناریو از پیش تعیین شده بود

اما جمعه شهرستان اسفراین در رابطه با اقدام اخیر رئیس جمهور آمریکا در رابطه با قدس گفت: فرمان اخیر ترامپ بر اساس یک سناریو از پیش تعیین شده بود و این موضع گیری اروپایی ها و سران عربی را مردم ما نباید جدی بگیرند.

کیسه زباله های عفونی در اسفراین بر چسب گذاری می شوند

در جلسه مدیریت پسماند های پزشکی شهرستان اسفراین مطرح شد: کلیه کیسه زباله های عفونی بر چسب گذاری می شوند.

معلولیت جسمی حرکتی بیشترین نوع معلولیت در شهرستان اسفراین

رئیس بهزیستی اسفراین گفت: در شهرستان اسفراین بیش از 6 هزار 500 نفر معلول وجود دارد که بیشتر این معلولیت مربوط به معلولیت جسمی و حرکتی می باشد.

سارق سابقه‌ دار در دام پلیس اسفراین گرفتار شد

فرمانده انتظامی شهرستان اسفراین از دستگیری سارق سابقه دار با سه فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

دکتر قوامی:

دلیل اقدام اخیر آمریکا شکست های پی در پی سیاست های آن در منطقه است

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی در رابطه با اقدام اخیر رئیس جمهور آمریکا گفت: این اقدام آمریکا به دلیل شکست سیاست های آن در منطقه خاورمیانه از جمله سیاست های شکست خورده آن ها در کشور های لیبی ، یمن ، سوریه ، لبنان و بخصوص بعد از شکست داعش است.

خطبه های این هفته نماز جمعه اسفراین

امام جمعه اسفراین در خطبه های این هفته نماز جمعه اسفراین با محکوم کردن اقدام اخیر رئیس جمهور آمریکا گفت: این داستان های داعش تراشی ، تکفیری و استعفای سعد حریری و اتفاقات اخیر منطقه همگی برای زمینه سازی این فرمان رئیس جمهور آمریکا بوده است.

مراسم روز دانشجو در دانشکده علوم پزشکی اسفراین

از سوی دانشکده علوم پزشکی اسفراین مراسم روز دانشجو در آستانه 16 آذر و گرامیداشت یاد شهدای دانشجوی در سالن شهید رخشی این شهرستان با حضور مسوولین دانشکده و اساتید و دانشجویان برگزار شد.

دستگیری شکارچی غیر مجاز در اسفراین

رئیس اداره حفاظت محیط زیست از دستگیری شکارچی غیر مجاز در منطقه حفاظت شده سالوک خبر داد.

ورود عضو هیات علمی مجتمع آموزش عالی فنی ومهندسی اسفراین به جمع پژوهشگران یک درصد برتر دنیا

بر اساس آخرین اعلام پایگاه استنادی طلایه داران علم تامسون رویتر (ISI-ESI)، یک عضو هیات علمی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین در جمع دانشمندان یک درصد برتر دنیا حضور دارد.

بی احتیاطی راننده کامیون در اسفراین راکب موتورسیکلت را به کام مرگ کشاند

فرمانده انتظامی شهرستان اسفراین از برخورد یک دستگاه موتورسیکلت با کامیون و کشته شدن یک نفر در این شهرستان خبر داد

طرح تسهیلات اشتغال زایی در مشاغل خانگی در اسفراین اجرایی می شود

رئیس اداره صنعت ،معدن و تجات شهرستان اسفراین گفت: طرح تسهیلات اشتغال زایی در مشاغل خانگی با هدف ایجاد اشتغال در اسفراین اجرایی می شود.

فاز اول طرح فیبر نوری منازل در اسفراین اجرا شد

به مناسبت هفته پژوهش با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان اسفراین از فاز اول طرح فیبر نوری منازل در اسفراین رونمایی شد . 

معارفه رئیس جدید دانشکده علوم پزشکی اسفراین

در مراسمی با حضور نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ، امام جمعه اسفراین ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید دانشکده علوم پزشکی شهرستان اسفراین برگزار شد.

سارقین سابقه دار با ۷ سرقت در دام پلیس اسفراین

فرمانده انتظامی شهرستان اسفراین از دستگیری سارقین سابقه دار با ۷ سرقت در این شهرستان خبر داد.

استقرار 12 متخصص جدید در شهرستان اسفراین

12 متخصص جدید که قرار است در درمانگاه تخصصی و درمانگاه بیمارستان امام خمینی مشفول به فعالیت شوند در شهرستان اسفراین مستقر شدند.

جلسه بررسی مشکلات بهداشتی و درمانی روستاهاي بخش بام وصفی آباد 

جلسه بررسی مشکلات بهداشت ودرمان روستاهای بخش بام وصفی آباد  با حضو رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین  ومعاونین ، بخشدار، امام جمعه  ، اعضای شورای اسلامی ودیگر مسئولین شهر صفی آباد در مرکز جامع سلامت شهید سهرابی شهر صفی آباد  برگزار گرديد.

مدیر عامل صندوق خاتم الانبیا اسفراین:

صندوق خاتم الانبیای اسفراین مجوز بانک مرکزی را دارد

مدیر عامل صندوق خاتم الانبیا اسفراین گفت: شایعات مطرح شده در رابطه با صندوق خاتم الانبیا اسفراین کذب است و این صندوق مجوز بانک مرکزی را دارد.